szczęśliwe oczy, które widzą…

pobrane
W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli. (Łk 10,21-24)

Patrząc na historię Narodu Wybranego łatwo wyobrazić  sobie co Jezus miał na myśli. Ludzie czekali na przyjście Mesjasza, wyzwoliciela. Niestety ten nie przychodził. Mijały lata, pokolenia, a tu dalej nic. Umierali, a obietnica dalej się nie spełniała. I dlatego Jezus mówi do uczniów: jesteście szczęściarzami, bo mnie widzicie. Rozmawiacie ze mną. Ale jak wiemy liczba osób, która uwierzyła Jezusowi nie była duża. Cały naród żydowski do tej pory dalej oczekuje Mesjasza.

Reklamy

One comment on “szczęśliwe oczy, które widzą…

  1. poziomkislow1 pisze:

    Bo w całej swej mądrości czekając na Mesjasza wytworzyć można swój własny obraz, uwierzyć w nowy dostosowany do własnych potrzeb wizerunek Mesjasza.. i przegapić w konsekwencji Jego przyjście. Oczekiwany nie spełni naszych wyobrażeń …i przejdziemy obok..Stąd właśnie prostota i otwartość serca pozwoli nam na spotkanie z Nim a nie interpretacja przepisów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s